HOŞGELDİNİZ


Pazartesi, Mayıs 20, 2013

Nicer dicer plus doğrayıcı..

Televizyonda bu aleti görünce doğrama biçiminden dolayı hayran kaldım.Sert meyveleri doğrarmı ? diye düşünürken televizyonda izleyince bu konuda da başarılı olduğunu gördüm.Arkadaşlarıma  bu aleti kullanan varmı diye sorduğumda  neymiş o? diyenler bile oldu. Bende nicer dicer'ınız yoksa sizinle artık konuşamam  dedim ) , Bu arkadaşlarım arasında yeni bir espiri kaynağı oldu. Sevgili arkadaşım Arzu' ya (sizler artık yazılarımdan onu tanıyorsunuz)bu aleti kullanıp kullanmadığını sordum. Aletin onda olduğunu fakat kullanamadığını , benim mutfak becerimlerimden dolayı bu aleti kullanabileceğimi söyledi. Bu yazımı okursa eğer kendisine buradan teşekkür etmek isterim.  Aleti bana verirken sana hediyem olsun dedi. Bende memnuniyetle aldım.Bu hafta sonu deneme fırsatım oldu .Nicer dicer ile kestiğim sebze ve meyveleri sizle paylaşacağım.Tabi ki yaptığım yemekleri de ....
Gerçekten benim için çok ama çok pratik bir alet.Çok severek kullanacağımı düşünüyorum.Arzu'cuğum  bir kere daha sana teşekkür ediyorum.
Kırmızı biber, soğan, salatalık, maydanoz,patates, domates doğradım. Sebzeler eşit büyüklükte doğranıyor, bu durum benim çok tercih ettiğim bir durum. Nicer dicer'ın çoban salata yapımında çok kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.Yaz aylarında beni çok rahatlatan bir alet olacağı  kesin..

Hiç yorum yok: